🙋🏻‍♀️ ¡Oye! Ik geef nu ook tours in Barcelona.

Weer Barcelona April

April is een van de mooiste maanden wat betreft het weer om Barcelona te bezoeken. In april is de lente al goed op gang gekomen en worden de dagen steeds langer en warmer. Het is dus de ideale setting voor een stedentrip. Als je van plan bent om Barcelona in april te bezoeken en meer wilt weten over het weer, lees dan hier verder!

Wat voor weer is het in Barcelona in april?

Qua weer is april een aangename maand met temperaturen die overdag rond de 20 graden liggen. De lente is goed op gang gekomen, met langere dagen en meer zonneschijn. Over het algemeen zijn de dagen zonnig en helder, maar er kunnen ook af en toe wat buien vallen.

👉 Bekijk hier de actuele weersverwachting voor Barcelona.


TIP! Mijn perfecte trip naar Barcelona?

Wil je zelf geen uren en dagen zoeken en vergelijken? Check dan mijn onderstaande tips voor de perfecte trip naar Barcelona. Zie het als jouw boodschappenlijstje voor een bezoek aan Barcelona.

🛩️ Vliegen is vaak voordelig bij VuelingCheck hier de vluchten.

🛏️ Ik zou slapen bij Hotel H10 CasanovaBoek hier dit hotel.

🚍 Met de Aerobús ben je snel in het centrum van BarcelonaBestel hier vast je tickets.

🎫 Met de BCN Essentials kaart bezoek je de Sagrada Família, Park Güell én heb je je OV ticketBestel hier je kaarten.

🙋‍♀️ Ga lekker op pad met mijn digitale stadsgidsBestel hier mijn gids.


Hoe warm is het in Barcelona in april?

De temperaturen in april in Barcelona zijn gematigd en aangenaam. Overdag liggen de temperaturen meestal tussen de 17°C en 22°C. ’s Nachts kunnen de temperaturen wat koeler zijn, maar over het algemeen blijft het nog steeds mild.

Een lentejas is dan ook al voldoende om de deur uit te gaan en vaak kun je ’s middags zelfs in je t-shirt op het terras of een bankje onder de zon zitten.

MaandGemiddelde temperatuur (°C)Minimale temperatuur (°C)Maximale temperatuur (°C)Gemiddelde neerslag (mm)Aantal zonuren per maand
Januari1391536148
Februari1391529155
Maart14101731179
April15111843191
Mei18142247221
Juni22182620234
Juli25212910305
Augustus25222942273
September23202781211
Oktober19162391180
November15121851134
December139153814

Gemiddelde watertemperatuur Barcelona

MaandMinimale watertemperatuur (°C)Gemiddelde watertemperatuur (°C)Maximale watertemperatuur (°C)
Januari131415
Februari121314
Maart121314
April131415
Mei151617
Juni182021
Juli222425
Augustus232526
September212324
Oktober181920
November151617
December131415

Welke kleding kun je het beste dragen in april?

In april kun je het beste lichte en comfortabele kleding in lagen dragen, zodat je je kunt aanpassen aan de veranderende temperaturen gedurende de dag. Het is ook verstandig om een extra laag mee te nemen voor de koelere avonden, zoals een lichte jas of een trui.

Hier zijn nog wat tips over welke kleding je het beste kunt dragen tijdens een bezoek aan Barcelona in april:

  1. Lichte kleding: Kleed je in lichte en comfortabele kleding in lagen, zodat je je kunt aanpassen aan verschillende temperaturen gedurende de dag. Overdag zijn de temperaturen meestal aangenaam, dus een T-shirt, lichte broek of rok zijn al heel geschikt.
  2. Extra laag voor ’s avonds: Hoewel de dagen warm kunnen zijn, kunnen de avonden nog steeds wat koeler zijn. Neem daarom een lichte jas, trui of vest mee voor de avonden.
  3. Comfortabele schoenen: Barcelona is een stad waar je veel zult wandelen, dus zorg ervoor dat je comfortabele schoenen draagt die geschikt zijn voor langere wandelingen.
  4. Regenjas of paraplu: Omdat er af en toe een bui kan vallen, is het raadzaam om een regenjas of paraplu bij je te hebben, vooral als je van plan bent om langere tijd buiten door te brengen.
  5. Zonnebril en zonnebrandcrème: Vergeet niet om een zonnebril en zonnebrandcrème mee te nemen, vooral als je van plan bent om veel tijd buiten door te brengen. De zon kan in april al behoorlijk sterk zijn.

Is april een goede maand om Barcelona te bezoeken?

April is een uitstekende maand om Barcelona te bezoeken vanwege het milde lenteweer en de levendige sfeer op straat en op de terrasjes. De stad is minder druk dan in de zomermaanden, waardoor je meer kunt genieten van de bezienswaardigheden en attracties zonder de grote menigten.

Bovendien vinden er tal van festivals en evenementen plaats in april, waardoor het een levendige en bruisende tijd is om Barcelona te verkennen. Mis bijvoorbeeld niet Sant Jordi op 23 april, de dag van de liefde in Catalonië, of de spetterende Feria de Abril, Barcelona’s grootste Spaanse fiësta.

Je kunt ook gebruikmaken van het mooie weer om de omgeving van Barcelona te verkennen, zoals de indrukwekkende bergketen van Montserrat of de schilderachtige kustplaats Sitges.

👉 Lees hier meer over wat er te doen in april te doen is in Barcelona.

Casa Batlló tijdens Sant Jordi
Casa Batlló tijdens Sant Jordi

Veel gestelde vragen over het weer in april in Barcelona

Is het mooi weer in april in Barcelona?

April staat bekend om mild lenteweer in Barcelona. Over het algemeen zijn de temperaturen aangenaam en is het weer zonnig, hoewel er af en toe wat regen kan vallen.

Is het warm in april in Barcelona?

In april kan het in Barcelona al behoorlijk warm worden, vooral overdag. De temperaturen kunnen variëren, maar over het algemeen liggen ze tussen de 15 en 20 graden Celsius.

Regent het in april in Barcelona?

April is niet de natste maand in Barcelona, maar er kunnen nog steeds wat regenbuien voorkomen. Over het algemeen zijn de regenbuien kort en mild.

Kun je naar het strand in april in Barcelona?

Ja, in april kun je naar het strand in Barcelona. Hoewel het water nog wat fris kan zijn, zijn de stranden meestal al open en kun je genieten van de zon en de zee.

Hoe laat wordt het licht of donker in april in Barcelona?

In april worden de dagen geleidelijk langer in Barcelona. De zonsopgang is meestal rond 7 uur ’s ochtends en de zon gaat rond 20:30 uur ’s avonds onder.

Lees meer:

Ik ♥ van Barcelona

Hou jij ook zo van Barcelona? Schrijf je dan nu in voor mijn Barcelona nieuwsbrief boordevol leuke tips en al het leuks uit de stad. Sluit je aan bij de >2.900 andere Barcelona liefhebbers. Oh, je ontvangt ook nog eens mijn gratis mini gids met tips voor Barcelona.