🙋🏻‍♀️ ¡Oye! Ik geef nu ook tours in Barcelona.

Home » Praktische informatie Barcelona » Weer in Barcelona » Weer Barcelona December

Weer Barcelona December

Het weer in Barcelona in december is over het algemeen mild, met frisse ochtenden en avonden. Overdag kun je meestal aangename temperaturen verwachten. Ga je Barcelona in december bezoeken en ben je benieuwd naar wat voor weer het is, lees dan verder!

Wat voor weer is het in Barcelona in december?

Het weer in december in Barcelona is vrij aangenaam, zeker in vergelijking met de koele en grijze Nederlandse winters, al klagen locals nog steeds altijd over de ‘kou’. Er valt nauwelijks (of nooit) sneeuw en het is geregeld zonnig met strakblauwe lucht.

De temperaturen overdag liggen tussen de 10 en 15 graden Celsius en ’s nachts blijft het rond de 6 en 9 graden Celsius hangen, waardoor het haast nooit vriest.

Dit milde klimaat is wat Barcelona zo aantrekkelijk maakt tijdens de winter.

👉 Bekijk hier de actuele weersverwachting voor Barcelona.

Hoe warm is Barcelona in december?

De temperaturen in Barcelona in december variëren gemiddeld tussen de 9 en 15 graden Celsius. Het is koeler dan in de zomermaanden, maar nog steeds redelijk mild.

De milde temperaturen maken het mogelijk om lekker buiten te zijn en de stad te verkennen zonder de intense zomerse hitte.

MaandGemiddelde temperatuur (°C)Minimale temperatuur (°C)Maximale temperatuur (°C)Gemiddelde neerslag (mm)Aantal zonuren per maand
Januari1391536148
Februari1391529155
Maart14101731179
April15111843191
Mei18142247221
Juni22182620234
Juli25212910305
Augustus25222942273
September23202781211
Oktober19162391180
November15121851134
December139153814

Gemiddelde watertemperatuur Barcelona

MaandMinimale watertemperatuur (°C)Gemiddelde watertemperatuur (°C)Maximale watertemperatuur (°C)
Januari131415
Februari121314
Maart121314
April131415
Mei151617
Juni182021
Juli222425
Augustus232526
September212324
Oktober181920
November151617
December131415

Welke kleding kun je het beste dragen in december?

Nu je op de hoogte bent van de temperaturen en het weer in Barcelona tijdens de maand december, vraag je je misschien af welke kleding je het beste kunt meenemen. Hoewel Barcelona niet bekend staat als een koude bestemming, kan het in december fris aanvoelen, vooral ’s avonds en ’s ochtends vroeg. Daarom is het raadzaam om een dunne winterjas mee te nemen en je kleding in lagen te dragen.

Hieronder vind je een lijst met nog enkele praktische tips voor wat je het beste kunt dragen tijdens deze tijd van het jaar in Barcelona:

  1. Lagen dragen: In december in Barcelona is het handig om kleding in lagen te dragen vanwege de variabiliteit in temperatuur gedurende de dag. Overdag kunnen de temperaturen aangenaam zijn, maar ’s ochtends en ’s avonds kan het koeler zijn. Door kleding in lagen te dragen, kun je je gemakkelijk aanpassen aan deze veranderingen. Denk aan een t-shirt of blouse met daarover een lichte jas of trui die je gemakkelijk kunt uittrekken als het warmer wordt.
  2. Lichte winterjas of trui: Een lichte jas of trui is essentieel om je warm te houden tijdens de koelere ochtenden en avonden. Kies voor materialen die je warm houden zonder te zwaar te zijn, zodat je ze gemakkelijk kunt meenemen of uittrekken afhankelijk van de temperatuur. Vergeet ook niet om een sjaal en handschoenen mee te nemen voor het geval het koud wordt.
  3. Paraplu: Een paraplu kan handig zijn vanwege de kans op regen in december. Hoewel het niet continu regent, is het goed om voorbereid te zijn, vooral als je van plan bent veel buitenactiviteiten te ondernemen. Een compacte, opvouwbare paraplu is handig om mee te nemen in je tas.
  4. Waterdichte schoenen: Waterdichte schoenen kunnen van pas komen op regenachtige dagen. Dit houdt je voeten droog en comfortabel, vooral als je van plan bent om door de stad te wandelen of bezienswaardigheden te bezoeken.

Met deze tips ben je goed voorbereid op het winterweer en kun je comfortabel genieten van je tijd in Barcelona in december.

December weer in Barcelona
Het weer in december

Is december een goede maand om Barcelona te bezoeken?

December is een goede maand om Barcelona te bezoeken, vooral als je van een rustigere sfeer en feestelijke decoraties houdt. Barcelona straalt in december: de stad is prachtig versierd met kerstverlichting en decoraties, wat zorgt voor een betoverende ambiance.

Tijdens deze maand zijn er levendige kerstmarkten verspreid over de stad. Je kunt genieten van lokale ambachten, seizoenslekkernijen en unieke kerstcadeaus vinden. Ook kun je deelnemen aan unieke Catalaanse kersttradities, zoals de Caga Tió, een vrolijke kersttraditie voor kinderen.

December biedt tevens extra koopzondagen, wat geweldig is voor degenen die graag winkelen.

Ondanks het mildere weer vergeleken met veel andere Europese steden, kun je in Barcelona nog steeds genieten van winterse activiteiten zoals het bezoeken van kerstmarkten, deelnemen aan lokale kersttradities en genieten van de Catalaanse keuken.

In vergelijking met de zomermaanden is december daarnaast een periode met minder toeristische drukte. Hierdoor kun je de bezienswaardigheden en attracties in een meer ontspannen sfeer verkennen. Zelfs de avonden zijn over het algemeen nog steeds relatief mild, waardoor buitenactiviteiten aangenaam blijven.

👉 Lees hier meer over wat er te doen in december te doen is in Barcelona.

Veel gestelde vragen over het weer in december in Barcelona

Is Barcelona koud in december?

Over het algemeen wordt Barcelona niet als koud beschouwd in december, maar het kan fris aanvoelen, vooral ’s avonds. Een dunne winterjas, een sjaal en handschoenen zijn dan niet overbodig.

Is het zonnig in Barcelona in december?

Hoewel december minder zonnig is dan de zomermaanden, zijn er nog steeds zonnige dagen. Verwacht echter ook bewolkte dagen.

Is het regenachtig in Barcelona in december?

Ja, Barcelona kan regenachtig zijn in december. Het is verstandig om een lichte waterdichte jas en een paraplu mee te nemen.

Sneeuwt het in december in Barcelona?

Sneeuwval in Barcelona is zeldzaam, maar het kan voorkomen, vooral in de omliggende heuvels.

Hoe laat wordt het licht of donker in december in Barcelona?

In december wordt het meestal tussen 8:00 en 9:00 uur ’s ochtends licht en tussen 18:00 en 19:00 uur ’s avonds donker in Barcelona. Het is echter raadzaam om een specifieke weer- of tijdsapp te raadplegen voor nauwkeurige en actuele informatie tijdens je bezoek.

Lees meer:

Ik ♥ van Barcelona

Hou jij ook zo van Barcelona? Schrijf je dan nu in voor mijn Barcelona nieuwsbrief boordevol leuke tips en al het leuks uit de stad. Sluit je aan bij de >2.900 andere Barcelona liefhebbers. Oh, je ontvangt ook nog eens mijn gratis mini gids met tips voor Barcelona.